Global ties

Öğrencilerin İngilizce dilini konuşabilme motivasyonlarını arttırabilmek ve kültürlerimizi farklı ülkelerde aynı yaş grubundaki İngilizceyi ikinci dil olarak öğrenen ülkelerle iletişimi sağlamak amacıyla geliştirilen Global Ties sayesinde öğrencileriniz dünya kültürünü de tanımış olacaklar.

Şuan itibariyle 35 ülkeden 90 okulla yaptığımız anlaşma neticesinde 2.sınıftan itibaren her yaş grubu için uygulanacak etkinlik neticesinde öğrencilerimiz birçok beceriyi de kazanmış olacaklar.

Küresel farkındalık – Zaman yönetimi – Bütünleştirici iletişim – Sunum hazırlama – Grup işbirliği gibi kazanımlar elde ederler.

Nasıl uygulanır?

Moderatör eşliğinde sürdürülen program ilk 4 hafta okulların sunumlarını hazırlanması ile başlar. Toplam 30 hafta süren program her hafta 60 dakika olarak devam eder. Eğlenerek, bilgileri dahilinde kendi yaş grubundaki diğer ülkelerdeki öğrencilerle tanışarak karşılıklı paylaşım imkanı bulurlar.

Güney Kore- Polonya- Gana- Nijerya – Meksika – Rusya gibi daha birçok ülkeyle bağlantıya geçip, her hafta farklı farklı öğrencilerle iletişimde olurlar. Dünyayı tanımaları için fırsat verin.

Her online oturumda öğrenciler yeteneklerini karşılıklı sergileme imkanı bulurlar. Öğrencilerin özgüvenlerini arttırmış olursunuz.

Başvuru Formu