WORLDBOOK KIDS

Benzersiz görsel katılımlar, zengin multimedya içeriği ve çok sayıda eğitici oyun, etkinlik ve proje ile en isteksiz okuyucuyu bile büyüleyin. Binlerce makale, multimedya içeriği ve bir biyografi koleksiyonuyla World Book Kids, genç öğrenciyi merak etmeye teşvik etmek için tasarlanmıştır. Özenle seçilmiş içerik aynı zamanda STEM / STEAM eğitim girişimlerini de destekler.

Tüm branş derslerinde kullanılması için 100'den fazla dile çeviri mevcuttur.

World Book Kids: uzmanlar tarafından oluşturulan ve özellikle konu kavrayıcı artırmak, 21. Yy keşfi için bu tek durak, soruşturma ve ilham verici merak uyandırarak büyüyen araştırmacıları cezbediyor.

İlgi çekici bir görüntü odaklı ana sayfa, öğrencilerde çizilecek ve binlerce resim ve video ile eşleştirilmiş özlü makaleler araştırmacıları meşgul edecektir. Öğrenciler ve kütüphane kullanıcıları, binlerce konuda sorunsuz bir şekilde içerik ararken bilgi toplamayı kolaylaştıran sezgisel arama ve göz atma seçeneklerini kullanabilir veya hem anlama hem de elde tutmada iskele öğrenimi ve yardımcısı için kısa mutli-medya klipleriyle eşleştirilene kadar ilgi çekici konulara rastlayana kadar görsel olarak daha derine inebilirler.

Her makalede araştırmacılar, genç öğrencilerde akıcılık ve güven oluşturmaya yardımcı olan yüksek sesle okuma işlevselliğinin yanı sıra okunması kolay metne ayrılmış karmaşık konular bulacaklardır. Arama sonuçları makaleler, resimler, videolar, etkinlikler, müfredat standartlarına hızlı bağlantılar ve daha fazlasını içerir. 100'den fazla dile çeviri gibi ek araçlar, anadili olmayanları destekler ve Google Drive veya Microsoft One Drive dahil olmak üzere birçok şekilde işbirliği ve bilgi paylaşımını destekler.

Basitleştirilmiş farklılaşma, okuyucuların herhangi bir makaleden İspanyolca paralel içerik sunan Enciclopedia Estudiantil Hallazgos'a veya daha yüksek bir Lexile düzeyinde ek bilgi sağlayan World Book Student'a kolayca geçiş yapmalarına olanak tanır.

World of Animals gibi popüler özellikler öğrenmeyi gizler ve karşılaştırma ve kontrast becerilerini tanıtmak ve derinleştirmek için yan yana yaşam süresi, boyut, ağırlık, habitatlar ve eğlenceli gerçekler gibi nicel bilgiler sağlar. İlgili Yerleri Karşılaştır özelliği, dünyadaki yüzlerce yer için aynı işlevselliği sağlar ve müfredatlar arası sosyal çalışmaları ve coğrafya derslerini destekler.

Bir diğer favori araç olan Önemli İnsanlar, öğrencilerin ve eğitimcilerin binlerce biyografiyi aramasına ve göz atmasına ve cinsiyet, uzmanlık alanı ve zaman dilimi gibi kategorilere göre filtrelemesine yardımcı olur. Öğretmenler uzantılar, çalışma birimleri ve soruşturma çevreleri için güncellenmiş biyografiler bulabilirler.

Her aktivitede ucuz ve bulması kolay materyallerin bir listesi sunulur, böylece aktiviteyi yapmak için ihtiyacınız olan her şeyi bilirsiniz. Ayrıca net bir prosedür listesi var. Çocuklar eğlenceli anlar yaşarken bu etkinlikleri tamamlayıp çeşitli beceriler geliştirebilirler.

Etkinlikler özelliğini oluştururken yetişkinleri unutmadık. Ebeveynlerin ve eğitimcilerin faaliyetlerin ve projelerin eğitimsel etkisini yönlendirmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olacak çok sayıda kaynağa sahip "Yetişkinler İçin" adlı bir butonda bulabilirsiniz. Her etkinlik kategorisi için ders planları vardır.

Aktiviteler özelliği, hem ebeveynlerin hem de çocukların öğrenirken harika zaman geçirmek için ihtiyaç duyacakları her şeye sahiptir.

Activities and Science Projects video:

Games: Yaklaşık 60 oyuna erişilebilir. Oyunları konuya göre seçebilirsiniz – oyunlar, hayvanlar, dil sanatları, matematik, fen bilimleri ve sosyal bilimler dahil müfredata dayalı konuları kapsar ya da bulmacalarımız, çoktan seçmeli, eşleştirme, sıralama ve oyun türüne göre seçim yapabilirsiniz.

Bulmacanın konusuyla ilgili makaleleri keşfetmek için çarpıcı görüntülere ve bağlantılara sahip 20 farklı bulmaca sunuyoruz. Daha fazlasını ekledik çünkü bunu sitedeki en popüler özelliklerden biri olarak gördük.

World Book Kids, çocuklara ilham verecek ve genç beyinleri heyecanlandıracak güvenli, güvenilir ve ilgi çekici içeriklerle öğrenmeyi ve okumayı geliştirirken, zamanında ve doğru makaleler eğitim büyümesini destekleyecek ve yaşam boyu öğrenenler yaratacaktır.

Öğretmenler için Geliştirilen Ders planları:

Uygulamalı ders planları, etkinliklerin öğrenci sürümleri ve bazı oyunlar ve bilim projeleri ile uyumludır. Ders planları çeşitli temel müfredat konularını içerir ve tartışma sorularını ve bir değerlendirme dereceli puanlama anahtarını içerir.

El becerileri atölye çalışmalarından, yemek atölyelerine kadar birçok alanda toplam 80 adet uygulamalı eğitim çalışması mevcuttur.

Uygulanacak tüm çalışmalar için gerekli araçların neler olacağı, aktivitenin nasıl uygulanacağına kadar tüm bilgilere 7/24 ulaşabileceğiniz imkanı sağlamaktayız.

Başvuru Formu